FutbollSporti

Xherdan Shaqiri shënon golin e parë me Chicago Fire në MLS

Ylli i futbollit shqiptar Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e parë te klubi i ri në Amerikë, teksa u shndërrua në figurë ngazëllyese për skuadrën e Chicago Fire.

Sulmuesi kosovar, por që luan për Kombëtaren e Zvicrës, shënoi golin e dytë nga penalltia, në fitoren 3-1 të Fire kundër Sporting Kansas Cityt.

Kjo ishte fitore e dytë radhazi e Chicagos pas dy barazimeve dhe meritë të madhe pati edhe ylli shqiptar, Shaqiri.