Lajme

Xhelal Sveçla emërohet zv.ministër i MPB-së

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti e ka emëruar në postin e zv/ministrit të MPB-së, Xhelal Sveçlen. Ministria e Punëve të Brendshme dhe drejtimi i saj ishte një prej diskutimeve më të mëdha para arritjes së kolaicionit. Në fund, kjo ministri u vendos të udhëhiqet nga LDK e Isa Mustafës, ndërsa në krye të saj u zgjodh Agim Veliu.

Xhelal Sveçla nga Lëvizja Vetëvendosje, sot është emëruar zëvendësministër i parë në Ministrinë e Punëve të Brendhsme dhe Administratës Publike. /2