Lajme

Vuçiq: Serbia as ndërmend nuk e ka që ta njohë Pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka përsëritur edhe një herë qëndrimin e tij për Pavarësinë e Kosovës.

Madje, Vuçiq tha se Serbia as ndërmend s’e ka ta njohë Kosovën, njofton Klankosova.tv.

Gjatë një interviste që po jep sonte në TV Prva, lideri serb tha se duhet bashkëpunim dhe bashkëjetesë me shqiptarët e Kosovës.

Ai deklaroi gjithashtu se nisma rajonale “Ballkani i Hapur” është ide e mirë për të ecur përpara si rajon