Lajme

Vlora Çitaku: Krenare me fitoren e shqiptarëve në SHBA

Ambasadorja e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku ka përgëzuar shqiptarët që kanë dale të suksesshëm në zgjedhjet lokale në SHBA.

Çitaku shprehet e emocionuar dhe krenare për këtë fitore të shqiptarëve raporton Gazeta Blic.

Postimi i plotë i Çitakut:

Përgëzime për komunitetin shqiptaro-amerikan.

Tej mase krenare që në zgjedhjet e djeshme lokale ne SHBA, 3 shqiptaro-amerikan tashmë e kanë konfirmuar fitoren në garat e tyre.