Maqedoni

VIDEO/ Djali i Musa Xhaferrit sulmon kryetarin e Komisionit Rregullator të Energjisë Elektrike!

Mbrëmë vonë në Shkup, kryetari i Komisionit Rregullator të Energjisë elektrike në MV Marko Bislimoski u sulmua fizikisht. Arsyeja e sulmit është procedura për heqjen e licencës së një kompanie që merret me furnizimin e energjise elektrike.

Arianit Xhaferi, djali i ish -zyrtarit të BDI -së Musa Xhaferi dhe pronar i kompanisë së furnizimit me energji elektrike “U Power”, sulmoi fizikisht kryetarin e Komisionit Rregullator të Energjisë Marko Bislimoski mbrëmjen e së hënës, raporton DW.

Video – https://fb.watch/8thFUqe8SY/