Lajme

“Vala e protestave “Anti Vucic” shtrihet edhe ne Mitrovice”

Aktiviste te ndeyshem te Mitrovices se Veriut,kane paralajmruar organizimin e protestave ne Mitrovice e neper hapsira tjera ku jetojn ata,ne Kosove,sipas tyre ne solidarizim me protestat qytatare ne Serbi.
Vala e protestave “anti regjim” qe per shume jave eshte shtrire ne shume qytete te Serbise,duket se po shtrihet edhe ne Kosove.
Ndaj protestave “anti regjim” dhe solidarizimit me to ne Kosove,ka reaguar gruaja e politikanit te ndjer serb,Oliver Ivanovic,Milena Ivanovic,e cila sipas mediave ne Kosove,perflitet si bashkpuntore ne vrasjen e burrit te saj.Me poshte e keni reagimin e gruas të të ndjerit Oliver Ivanovic: