FemraFutbollSporti

Topi i Artë: Kosovare Asllani arrin në Paris, futbollistja duket më bukur se kurrë

Kosovare Asllani dhe Sofia Jakobsson janë të parat që mbërrijnë në tapetin e kuq të Parisit.

Sonte nga ora 20:00 do të mbahet ceremonia e çmimit të Topit të Artë, ku do të mësohen lojtari dhe lojtarja më e mirë e vitit të kaluar.

Asllani dhe Jakobsson ishin femrat e para që arritën në tapetin e kuq në Paris.

Vlen të theksohet se Kosovare Asllani është e nominuar për ta fituar Topin e Artë për femra.