Lajme

Thaçi nga Tirana: Pa shkelur mbi trupin tim, askush s’mund ta cenojë asnjë milimetër të territorit të Kosovës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi nga samiti i diasporës në Tiranë, ka folur për të ashtuquajturin shkëmbim territoresh. Ai deklaroi se nuk do të ketë ndarje të Kosovës dhe as shkëmbim territoresh me Serbin dhe këto çështje i përmendin siç thotë ai, vetëm ata që ndihuan Milloshevicin dhe kanë miq si Radojcici.

‘Shkëmbimi i territoreve kurrë nuk të ndodhë. Atë që dua të theksoj është kjo, shkëmbimi është pazar, asënd sdo ta lejojë të bëjë pazar.

Pa shkelur mbi trupin tim askush nuk mund ta cenojë ni milimitër të territorit të Kosovës’, tha Thaçi.

‘Për ndarje të Kosovës dhe ata që flasin janë ata që e kanë nimu millosheviqin dhe e kanë mik një njeri si Radojcicin’, shtoi tutje ai.