Lajme

Thaçi: Në këtë kohë të vështirë, sot më keni pritur krahëhapur si gjithmonë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka falënderuar të gjithë ata që dolën ta presin në pikën kufitare në Morinë dhe në Komoran.

Ai u është drejtuar qytetarëve përmes një postimi në Facebook,, ndërkohë që për nesër mbrëma ka paralajmëruar një fjalim për atë që ndodhi për katër ditë intervistim në Hagë, ku u mor në pyetje rreth aktakuzës nga Specialja.

“Një falënderim nga zemra për Ju motra e vëllezër, që në këtë kohë të vështirë jo vetëm për shkak të pandemisë, sot më keni pritur krahëhapur si gjithmonë. Mirënjohje dhe falënderim për të gjithë qytetarët e Kosovës tonë krenare. Gjithmonë me Ju”, ka shkruar Thaçi.