LajmeTë fundit

Tërmet në Shqipëri

Në orët e para të mëngjesit sot është regjistruar një tërmet në jug të vendit.

Sipas IGJEUM goditja ka pasur epiqendër në Aliko, 6 km në Juglindje të Sarandës dhe me një magnitudë 3.2.

Ndërkohë të dielën, një tërmet me magnitudë 3.8 goditu vendin, dhe u ndje me së shumti në Tiranë. /tch