Lajme

Sot në Kosovë, 13 raste të reja me koronavirus dhe katër të shëruar

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se sot gjatë ditës janë shënuar 13 raste të reja me koronavirus, ndërkohë katër pacientë i janë shtuar listës të të shëruarve.

Sipas njoftimit, sot janë kryer 113 teste, ndërkohë 13 teste kanë rezultuar pozitive. Të gjitha janë raste kontakti. 11 janë nga fshati Topanicë e Kamenicës, 1 në Prishtinë dhe 1 në Gjakovë.

Me këto raste të të infektuarve, numri i përgjithshëm është rritur në 125, ndërkohë numri i të shëruarve tash është 10.