Lajme

Në Serbi numri i të infektuarve është 1060 , ndërsa të vdekur 28 deri më tani

Në Sërbi deri në ora 15:00 të ditës së sotme janë regjistruar gjithsej 1,060 raste me COVID-19.

Që nga raporti i fundit, janë testuar mostrat e 810 personave, 160 prej të cilëve janë pozitivë dhe 650 negativë ndaj virusit korona.

Gjithashtu është konfirmuar se kanë ndërruar jetë edhe 5 persona, që gjithsej numri i të vdekurve ka shkuar në 28.

Në laboratorin kombëtarë Torlak janë testuar gjithsej 4371 persona të cilët i kanë plotësuar kriteret e përcaktimit të çështjes./