LajmeTë fundit

SOLIDARITETI/ Brukseli i jep 15 mln euro Shqipërisë pas tërmetit tragjik

Komisioni Evropian do i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona në Tiranë, Durrës dhe në Thumanë.

“BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh” u shpreh presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen.