LajmeShqipëri

Basha: Me gjithë ndasitë tona, në orë nevoje jemi komb i bashkuar

Në këto orë të vështira që kemi përjetuar kemi parë më të mirën e njerëzve tanë ka thënë kreu i opozitës Lulzim Basha në një video-mesazh me rastin e Ditës së Pavarësisë.

Me rastin e 107-vjetorit të Pavarësisë, Basha ka shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave por ka bërë gjithashtu një thirrje e “me gjithë ndasitë tona, në orë nevoje ne jemi një komb i bashkuar, lidhur ngushtë nga të njëjtat vlera dhe nga e njëjta dhembshuri”. /Opinion.al