LajmeTë fundit

“Shqiprim Arifi:Levizja per Reforma,nuk eshte parti poltike,ne Presheve veprojn 3 parti”

Shqiprim Arifi,kryetari i APN’s njeherit edhe kryetar i Komunes se Presheves,ne emisionin Dossier te TV Dukagjinit shprehet se ne Komunen e Presheves,pas daljes ne skene te Alternatives per Ndryshim,jane shuar kater parti politike,duke risperseritur,qe tashme ne Presheve funskionojn vetem tri parti politike,APN e tij,PVD e Shaip Kamberit dhe PDSH e Ragmi Mustafes,duke mos e permendur edhe fraksionin e ndare te PDSH’s,Levizjen per Reforma te Sami Salihut.
Duket,se pas perfshirjes ne koalicion te qeverisjes lokale ne Presheve,ku APN e LR po udheheqin me pushtetin lokal te Presheves,Shqiprim Arifi,kryetarin e kuvendit te Presheves,Sami Salihun, drejtuesin e LR’s, nuk e llogarit si parti politike,gje te cilen realisht e ben edhe lideri i PDSH’s Ragmi Mustafa.