FutbollSporti

Shqipëria shënon fitore, mposht Moldavinë në ‘Elbasan Arena’

Kombëtarja e Shqipërisë ka arritur që të shënoi fitore ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për kualifikime në Kampionatin Evropian “Euro 2020”.


Shqipëria arriti fitore 2-0 daj Moldavisë, në ndeshjen e cila u zhvillua sonte në “Elbasan Arena”.

Sokol Cikalleshi dhe Ylber Ramadani i dhuruan fitoren ‘kuqezinjeve’ në këtë ndeshje. Kombëtarja shqiptare mbanë pozitën e katërt në Grupin H me 6 pikë – 2 fitore dhe 2 humbje./