Shqipëri

Shqipëri: 131 raste të reja dhe 3 të vdekur

Tre pacientë kanë vdekur në 24 orët e fundit në Shqipëri për shkak të koronavirusit. Ministria e Shëndetësië ka publikuar përditësimin e numrave Covid për këtë të martë, nga ku rezulton se pas 825 testimesh, 131 janë infektime të reja.

Aktualisht në dy spitalet Covid në Tiranë janë të shtruar 201 pacientë, 17 prej të cilëve në terapi intensive dhe 8 në gjendje të rëndë.

Ndërkohë numri i të shëruarve nga Covid është i ulët, vetëm 47 persona.