Real Madrid ka fituar ndaj Osasunas në udhëtim me rezultatin 1:4

Real Madrid vjen me një rekord historik pas fitores ndaj Osasunas

Garcia realizoi për Osasunan, ndërsa Isco, Ramos – Vazquez dhe Jovic shënuan për Real Madridin.

Madrid tashmë pas këtij dueli ka thyer një rekord historik.

Real Madrid ka pranuar vetëm 14 gola në 23 lojërat e tyre në LaLiga këtë sezon.

Kjo nuk i kishte ndodhur asnjëherë më parë në të kaluarën madrilenëve.