Lajme

Rama, Zaev dhe Vuçiq sot flasin për “Mini-Shengenin”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të marrin pjesë në konferencën “Mini-Shengeni” përmes një video konference.

Sipas zyrës për media të kreut të shtetit serb, kjo konferencë nis në orën 10:00, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.