Shqipëri

Rama ironizon opozitën: Kush është pas Juves të djegë fanellat!

Pas vendimit të partive opozitare për të djegur mandatet e deputetit, kryeministri Edi Rama ka postuar një status në Twitter, ku i bën një shpjegim “sportiv” këtij vendimi të rivalëve politike.

Për shembull merr Juventusin dhe suksesin në Serie A.
“Ky Juventusi s’durohet më!Të anullohet kampionati. Kush është mbrapa të djegë fanellat e iki nga fusha.Kjo skuadër e poshtër të heqë dorë nga avantazhi, të mos e bëjë më vetë formacionin dhe të fillojë ndeshjet nga e para!Ndryshe s’ka më futboll, po vetëm e ka kush e ka rrugëve”, ka shkruar Rama.
/panorama/