Lajme

Policia serbe arreston një shqiptar nga Kosova në kufirin Hungari-Serbi

Policia serbe ka arrestuar një shqiptar nga Kosova Abaz Beqirajn mëngjesin e kësaj të diele në kufirin Hungari – Serbi.

Lajmin për Klankosaova.tv, e ka konfirmuar, vajza e Abazit, Melihate Beqiraj, e cila tha se babai i saj ka qenë në vizitë tek djali i tij në Gjermani ndërsa për arrestimin e tij janë njoftuar nga kompania me të cilën ishte duke u kthyer në Kosovë

Baba ka qenë për vizitë tek djali. Sot në 8:30 ka qenë në kufi me Hungarinë dhe Serbinë. Ka qenë t’u ardhur me autobus dhe ata na kanë lajmëruar se policia serbe na kanë arrestuar babin”, ka thënë ajo.

Tutje, ajo thotë se familja e saj kanë tentuar të kontaktojnë edhe me Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës, por kjo nuk ka qenë e mundur.

Beqiraj deklaroi se babai i tyre është i sëmurë dhe nuk ka pasur asnjëherë probleme të tilla më parë.

Klankosova.tv ka kontaktuar edhe me kompaninë me të cilën Beqiraj ishte duke udhëtuar.