LajmeTë fundit

Fillon takimi Kurti-Mustafa

Ka nisur takimi ndërmjet krerëve të dy partive, LDK dhe Lëvizje Vetëvendosje, të cilat janë duke provuar që arrijnë një koalicion për bashkëqeverisje.

Në këtë takim që po mbahet në ndërtesën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, janë vetëm Isa Mustafa dhe Albin Kurti.

Ky takim është si pjesë e serive të takimeve që tashmë kanë filluar mes këtyre dy partive, pas certifikimit të rezultatit të zgjedhjeve të 6 tetorit. Nga LVV janë deklaruar se mëngjesi i së hënës duhet ta gjejë vendin me një koalicion.