FutbollSporti

Newcastle befason Chelsean

Newcastle Unitedi ka rrëmbyer fitoren ndaj Chelseat në minutat e fundit të ndeshjes.

Përkundër që e dominoi këtë takim, Chelsea doli duarthatë nga kjo ndeshje.

Ishte Hayden ai që shënoi golin e fitores në minutën e 90+4.

Chelsea mbetet në kuotën e 39 pikëve dhe mban vendin e katërt, derisa Newcastle Unitedi ka 29 pikë në vendin e 12.