Lajme

Natë e rëndë për Kosovën: Gara fatale në autostradë që la tre të rinj të vdekur

Natë e rëndë për Kosovën, gara fatale në autostradë që la tre të rinj të vdekur dhe tre të lënduar!

Mes të shtunës e së dielës, pak pas mesnate, ndodhi një aksident i rëndë në kilometrin e 15′ të në dalje të Autostradës “brahim Rugova”. Për pasojë aty mbetën të vdekur Lordi Syla, Molos Delija dhe Nue Bibaj.

Në raportimin e policisë për rastin thuhet se këta tre persona, rreth të 20′ tave, janë goditur nga një veturë që kishte humbur kontrollin. Por, sipas raportimeve të mbrëmshme ata ishin duke e ndjekur një garë ilegale mes veturave në autostradë.

Ngushllime Familjarve!

Kosova News