Lajme

Milaim Zeka: Haradinaj, Limaj dhe Krasniqi i kanë futur krejtë familjaret e tyre në punë

Milaim Zeka ditë më parë është deklaruar rreth keqqeverisjes që po bëhet në vend. Ky deklarim që po qarkullon së fundi në rrjetet e që flet për punësimet partiake nëpër institucione është bërë tashmë shumë virale.

Zeka ndër tjerash këtu flet se si partia e tij ka rehatuar familjarë dhe militantë të saj.

“Ky është konfrontimi i parë që kam bërë me krerët e Nismës. Nuk kanë ata cka me thënë dhe as me komentuar. Veç ju kam treguar kënd e kanë rehatuar në punë. Duke filluar nga Jakup Krasniqi e krejt me rend të poshtë”, ka deklaruar ndër tjerash Milaim Zeka.

Ndryshe, zhvillimet e fundit në Telekomin e Kosovës që është bërë dera e parë për këto punësime, ndërlidhen me deklaratat e Zekës.

28-vjeçari Genc Nitaj, djali i deputetit Muharrem Nitaj, mori kontratën më 28 gusht të vitit të kaluar, si zyrtar i marketingut në këtë ndërmarrje.

Por, Nitaj ka mohuar të ketë përdorur autoritetin e tij për ta punësuar të birin në ndërmarrjen e cila atë kohë ishte nën menaxhimin e Gent Begollit, një ish-zyrtari të AAK-së.

Sipas tij, djali u punësua me meritë dhe ka kualifikim më të lartë sesa pozita që e mban aktualisht, e që është zyrtar i marketingut.