Shqipëri

Meta për Ramën: Politikani më i urryer në Shqipëri

Presidenti Ilir Meta ka vijuar kritika ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me votimin e ndryshimeve ne
Kodin Zgjedhor.

Gjatë interviste televizive, Meta është shprehur do të vijojë ta luftojë politikisht kryeministrin, ndërsa shton se ai është politikani më i urryer në Shqipëri.

“Unë e kritikoj Ramën dhe do ta luftoj politikisht në emër të shqiptarëve. Edhe në parlamentin e ardhshëm do të bëj një seancë me dyer të mbyllura. Pavarësisht se Rama ka gjithë pushtet, ai punon natë e ditë për t’ia ngushtuar hapësirat opozitës. Atëherë opozita e ka të domosdoshme që të jetë shumë herë më e organizuar se sa Rama dhe junta e tij. Opozita për meritë të Ramës, që është më i urryeri në Shqipëri. Çfarë interesi kishte Rama dhe pse nuk erdhi në dialog për zgjedhjet vendore. As opozitën nuk e përkraha për dy palë zgjedhje. Sepse Rama i ka shtyrë zgjedhjet në vitin 2007 me Olldashi. E tha edhe Bundestagu se pa opozitën në zgjedhje nuk çelen negociatat, pse nuk vjen kur të thërret presidenti. Edhe të shkuarit në zgjedhje pa opozitën ishte nga frika.”-është shprehur Meta./Opinion.al