FutbollSporti

Messi para El Clasicos: Hazardi nuk mund ta zëvendësojë Ronaldon

Lionel Messi ka folur për ndikimin që Cristiano Ronaldo ka pasur në ‘El Clasico’.

Gjatë një interviste për ‘Marca’ në prag të ndeshjes mes Barcelonës dhe Real Madridit, argjentinasi tha se Eden Hazardi nuk mund të zëvendësojë CR7-ën.

“Hazardi ka shumë cilësi. Ai është futbollist ndryshe që di të sjellë jo stabilitet në mbrojtje, por mendoj se ai është i ndryshëm nga Ronaldo, me karakteristika tjera. Është shumë e vështirë ta zëvendësosh Ronaldon, por Hazardi gjithashtu është një lojtar i mirë”, ka deklaruar Messi./kp