FutbollSporti

Messi i kërkon Barçës “ta blindojë” Fatin

Lionel Messi raportohet se ka kërkuar nga krerët e Barcelonës të rrisin klauzolën e lirimit për supertalentin Ansu Fati.

16-vjeçari ka qenë sensacion i deritashëm në sezonin 2019/20 duke realizuar dy gola në tri ndeshje.

Si rezultat, “Diario Gol” raporton se Liverpooli dhe Manchester City kanë shprehur interesim për të, ndërsa Messi ka ndërhyrë duke kërkuar “blindimin” e lojtarit në Camp Nou.