Shqipëri

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Një tërmet është ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Sipas të dhënave lëkundjet u regjistruan rreth orës 22:30 dhe ishte me magnitudë 2.9 Rihter dhe nuk raportohet për dëme.

Epiqendra e tërmetit ishte 34 km në veriperëndim të Tiranës në një thellësi prej 10 km./ opinion.al