Shqipëri

Kryemnistri Rama e nisi ditën duke treguar transformimin e Dhërmiut:Po nxirren në dritë atraksionet kulturore

Kryeministri Edi Rama ka uruar një të ditë të mbarë për të gjithë shqiptarët duke zgjedhur disa foto nga Dhërmiu.

Shefi i qeverisë vendosi theksin tek atraksionet historike dhe urbane të këtij qytetit, që sipas tij po punohet për t’i nxjerrë në dritë.

“MIRËMËNGJES ?dhe me këto foto nga Dhërmiu ku vijon puna për nxjerrjen në dritë të atraksioneve kulturore e historike si edhe hapësirave urbane, ju uroj një të dielë të bukur ?”, shkruan Rama në “Facebook”.

Foto 1 nga 4