Lajme

Kosovë, 145 raste të reja me Covid-19 dhe 171 të shëruar

Gjatë 24 orëve janë testuar 562 mostra që është rekordi i testimeve deri më tani i testimeve për 24 orë, derisa 145 persona kanë rezultuar pozitiv. 171 janë shëruar, ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve ka shkuar në 130.

Kështu tha drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani,i cili ka treguar për numrin total të testimeve gjatë kësaj kohe.

“Sot kanë rezultuar 145 persona të prekur. 171 pacientë janë shëruar. Nimri aktiv është 2776”, tha ai.