BoksSporti

Konfirmohet revanshi i ndeshjes Joshua – Ruiz

Andy Ruiz u bë kampion i trefishtë i Botës në pesha të rënda pasi mposhti me nokaut Anthony
Joshua.

Por boksierit britanik shumë shpejt to t’i jepet një mundësi për t’i rikthyer titujt e humbur, shkruan Indeksonline.

Promotori i tij, Edie Hearn ka bërë të ditur se gjatë muajit Nëntor ose Dhjetor do të zhvillohet ndeshja e revanshit.

“Pas takimeve me AJ, Rob Mc dhe ekipin e menaxhimit në NY, ne kemi shkaktuar sot klauzolën e rimarrjes së kontraktuar me Andy Ruiz Jnr”, ka thënë Hearn.

“Lufta do të zhvillohet në nëntor / dhjetor në një vend që do të konfirmohet së shpejti“.

Remaster pritet të zhvillohet në Stadiumin e Principatave në Cardiff.