Të fundit

Këshilltari i PVD’s Shëndrit Jahiu del kundër vendimit të partisë, nuk do ta votojë Sami Salihun për Kryetar Komune!

Siç edhe ju kemi njoftuar rreth zhvillimeve të fundit politike në komunën e Preshevës se gjatë ditës sotme u nënshkrua marrëveshja për krijimin e një shumice të re të pushtetit lokal mes PDSH-së, PVD-së dhe LR-së, ku dhe është thirrur seanca për ditën e nesërme. Pas kësaj iniciative për ndryshime të ekzekutivit ka reaguar këshiltari.nga radhët e Partisë për Veprim Demokratik, Shëndrit Jahiu.

Jahiu nëpërmjet një statusi në profilin e tij zyrtarë ka deklaruar se nuk do ta votojë kandidatin për Kryetar Komune tashmë i ditur për opinion Sami Salihun njëherit kryetar i LR’s.

Asambleisti i PVD’s me këtë reagim ka dalur kundët vedimim të partisë së tij ku kujtojmë se Partia për Veprim Demokratik ka pranuar të votohet z.Salihu për të parin e Komunës së Preshevës.

Mebetet të shihet deri në ditën e nesërme se çfarë do të ndodh me zhvillimet politike.

Reagimi i z.Jahiu :

Une si keshilltar dhe aktivist i PVD ne gjithe jeten time dhe do te jem ne vazhdimsi deri sa te egzistoj kjo Parti . Ndryshimet e fundit politike per interesa korruptive te partive ne pushtet sic ishte gjysma e pushtetit te kaluar e tash PVD ta bej Kryetar nuk shkon . Keta djem te cilet me kane mbeshtetur ne kohe me te veshtira ne lufte me LR me APN dhe me PDSH me kane kushtezuar qe partite e hajnive mos ti votoj andaj une si keshilltar i PVD vetem Kandidatin per kryetar te PVD votoj . Koha qe poli i 3 i Politike PVD si parti morale dhe e pa korruptar eshte ky momemt hajnat le te thejn qafen . Vota ime per Sami Saliun dhe Ragmi Mustafen nuk shkon. Vota ime nuk shkon per asnjerin nga keta 3 per vec Ardita Sinanit Kryetare