LajmeShqipëri

Kapet një peshkaqen në bregdetin e Shqipërisë: Gjatësia e tij 1.5 metra

Një peshkaqen ka shkaktuar panik tek pushuesit pranë bregut të Radhimës në Shqipërim


Gjallesa detare, 1.5 metra e gjatë, ishte nxjerrë në bregdet nga peshkatarët, të cilët e kishin kapur së bashku me peshq të shumtë nga ‘gjahu’ i tyre i përditshëm.

Peshkaqeni është vendosur në tavolinat e një lokali dhe ka mbledhur qytetarë të shumtë kureshtarë rreth e rrotull për të parë këtë krijesën të detit me përmasa të mëdha.

Më poshtë keni fotografinë e këtij peshkaqeni./