BoksSporti

Kampioni Florian Marku flet pas fitores së madhe, kjo është deklarata e tij

Florian Marku e ka fituar luftën ndaj Maxim Prodan.

Marku ka treguar paraqitje shumë të mirë, duke triumfuar me vendim të gjyqtarëve.

Marku pas meçit tha se është tepër i lumtur për këtë fitore që ka arritur, përcjell Blic Sport.

“E mposhta, më kanë nënvlerësuar, e kam mposhtur Prodanin, unë kam sakrifikuar shumë për këtë sport. Tani do të bëhem baba dhe do të bëjë gjithçka për familjen time”, tha shkurtimisht Florian Marku për DAZN.