LajmeTë fundit

Kamberi mesazh Stankoviqit :Kam rrespekt për Flamurin e SHBA-ve

Kryetari i Komunë së Bujanocit Shaip Kamberi, në një postim në llogarinë e tij në “Facebook”, iu është përgjigjur deklaratës të dhënë nga kryetari i Trupit Koordniues për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, Zoran Stankoviq në lidhje me qëndrimet poltike për Luginën e Preshevës.

Stankoviq në një medium serb deklaroi se liderët shqiptarë të Luginës nuk janë unik në qëndrimet e tyre, dhe se ideja e disave që janë pro bashkimit me Kosovën është një “provokim” për ne dhe institucionet e Republikës së Serbisë.

Mirëpo, kryetari i Komunës së Bujanocit, i ka reaguar kësaj deklarate të Stanokoviqit, duke i kujtuar këtij të fundit se “provokacija apo jo” unë kam rrespekt për Flamurin e SHBA-ve

Ky është postimi i Shaip Kamberi :