BoksSporti

Joshua triumfon me nokaut të frikshëm ndaj Heleniusit

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë në boks profesionist, Anthony Joshua, ka triumfuar të shtunën mbrëma në “O2 Arena” të Londrës me nokaut në rundin e shtatë ndaj finlandezit Robert Helenius.

Joshua e nokautoi Heleniusin me një nokaut të frikshëm në rundin e shtatë. 33-vjeçari, ndonëse kishte dominuar përballjen, nuk kishte dhënë goditje të forta deri në rundin e shtatë kur e rrëzoi Heleniusin me një të djathtë të fuqishme.

Fitorja, që ishte e para me nokaut pas afro dy vjet e gjysmë, e ka përgatitur terrenin për një përballje mes britanikut Joshua dhe amerikanit Deontay Wilder në janar.

“E kam kryer punën sot”, tha Joshua.

Joshua ka bilanc prej 26 fitoreve (23 KO) e tri humbje.

https://www.facebook.com/DAZN/videos/291642590121614/