BoksSporti

Joshua – Ruiz, ja kur do të zhvillohet super-meçi i madh

Një tjetë super-meç që e pret botën e boksit është edhe ndeshja Anthony Joshua – Andy Ruiz.

Edhe kjo ndeshje do të jetë një rematch.

Në meçin e parë, Ruiz kishte triumfuar duke e nokautuar Joshuan, i cili vinte pas disa fitoreve të mëdha dhe me titullin kampion në brezin e tij.Ndeshja e dytë do të zhvillohet me 7 dhjetor në Arabinë Saudite, përcjell Gazeta Blic.

Anthony Joshua është mposhtur një herë në 23 luftime, duke fituar 22. 21 prej tyre kanë qenë nga KO.