FutbollSporti

Humbje shokuese për Real Madridin, Cadiz triumfon në “Alfredo di Stéfano”

Real Madridi është mposhtur nga Cadizi i promovuar këtë edicion në La Liga.

Cadizi shënoi fitore të madhe ndaj kampionit Real Madrid me rezultat 0 me 1 në transfertë, me golin e vetëm të shënuar nga Lozano.

Skuadra e Real Madrid u përpoq shumë, në pjesën e parë, por nuk bëri sa duhet në pjesën e dytë. Madje Zidane bëri katër zëvendësime të papara në pjesën e parë në një përpjekje për të shpëtuar një deficit 1 – 0, në një lojë ku Cadiz ishte larg skuadrës më të mprehtë të mundshme, por loja e tyre në mbrojtje dhe në kundër-sulme ishte vendimtare.