LajmeTë fundit

Halil Kastrati, ia shtrin doren e pajtimit Naim Abazit.

Pas shume reagimeve qe ndodhen keto ditet e fundit, rreth nje deklarate te moderatorit Naim Abazi per hoxhen Halil Kastrati, e cila u fol e perfol gjere e gjate sidomos nga portalet e shumte.Mirpo, keta te dy protagonist qe nxiten shume polemika mes njerzeve kontretisht, ato neper rrjete sociale keta  dy  sot vendosen qe t’i zgjasin doren njeri tjetrit dhe ti tregojne gjith popullit shqiptare, se ata kane mardhenie te mira mes veti dhe se asnjehere nuk kane pasur ndonje mosmarveshje apo dicka te tille.

Halil Kastrati ka publikuar nje fotografi me Naim Abazin, si dhe i ka kushtuar nje tekst kesaj ngjarje per ta permbyllur nje here e mire kete teme.Ja dhe shkrimi i hoxhes Halil Kastrati ne llogarine e tij ne facebook:

Te jemi te bashkuar
Me kete fotografi dhe me kete postim ju beje me dije te gjitheve se une me Naimin asnjeher skemi pasur keqkuptime apo mospajtime
Une si Halil dhe Jetimat e Ballkanit ja kemi vene detyre vetes tone qe aktivitetin humanitare ta kemi mision te jetes sone andaj si ne cdo pune apo veper qe ka kritika dhe keshilla, edhe ne here pas here po ballafaqohemi me to ku ne te shumten e rasteve mundohemi te mesojme prej tyre
Ne asnjeher nuk kemi reaguar per asgje por kesaj rradhe meqenese u be teper e madhe ateher vendosem me tregu veten ashtu siç edhe na meson Zoti qe te jemi fales dhe unik me njeri tjetrin
E drejte e çdo kujt eshte te shprehet i lire dhe si te done por pa e cenuar askend tjeter
Ne misionin tone do ta vazhdojme deri ne funde, na presin shume familje nevojtare si dhe na presin projekte te medha

Ne gjithmone kemi ditur ta falim njeri tjetrin, ta ndihmojme njeri tjetrin te jemi tolerant ndaj njeri tjetrit si dhe te jemi bashke
Te gjithe jemi gabimtare dhe te gjithe nese duam munde ta falim njeri tjetrin
Me shume respekt per te gjithe
Halil Kastrati