Lajme

(Foto) Njësia Speciale aksion në veri, lëshohet “uzbuna” dhe nisin protestat

Mëngjesin e sotëm ka nisur një aksion i Njësive Speciale të Kosovës në veri.

Aryseja e këtij aksioni kishin qenë barnatoret dhe disa dyqane të tjera, lidhur me banderolat serbe.

Menjëherë kanë nisur protestat e serbëve, të cilët kanë hedhur edhe gazlotsjellës.

Edhe alarmi i qytetit që njihet si “uzbuna” është lëshuar.