FutbollSporti

Formacionet zyrtare: Manchester City – Manchester United

Një nga sfidat më interesante në ishull për pjesën e parë të edicionit.

Manchester City që ka mbetur prapa në luftën për titull, do të synojë vetëm fitoren ndaj rivalit lokal, United, që vjen pas fitores në derbi ndaj Tottenhemit dhe pikërisht ish-trajnerit, portugezit Mourinho.

Gjithsesi, pritet një duel tejet i zjarrtë, teksa para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare.

Mbetet të shihet sesi do të rrjedhin gjërat me fillim nga ora 18:30, kurse ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim eventual.

Më poshtë emrat e futbollistëve që do ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.