BoksSporti

Florian Marku dhe Rylan Charltoni – Shiko ketu meçin

Boksieri shqiptar Florian Marku sonte do ta zhvillojë meçin e radhës në karrierën e tij. Marku është gati për duelin e mbrëmjes së sotme kundër Rylan Charlton, përballje që do të zhvillohet në Londër.

Nuk kemi ardhur këtu për të vallëzuar, por për të luftuar, deklaron Marku, teksa nuk ka munguar replika e britanikut. Nuk ke respekt për asnjë, nesër do të mësoj se çfarë do të thotë respekt. Por më tej Marku nuk kursen batutën duke pasur në fokus flokët e kundërshtarit. Le ta shohim, me këto flokë nuk ke shanse të fitosh ndaj meje.

Nuk je ndeshur kurrë me dikë si unë. Ndërsa në paralajmërimin e këtij meçi javë më parë, Marku në Facebook kishte shkruar: Më 20 shkurt nuk do e lë ndeshjen në duart e gjyqtarëve.

SHIKO KETU