BoksSporti

Florian Marku dhe Chris Jenkins/ Shiko këtu meçin

Boksieri shqiptar, Florian Marku, sonte do të kërkojë ta mbroj titullin IBF International në kategorinë e peshave të lehta.

Marku për kundërshtar do ta ketë boksierin britanik, Chris Jenkins.

Meçi mes këtyre dy boksierëve do të zhvillohet në “Utilita Arena” në Newcastle.

Ky meç parashihet të fillojë rreth orës 22:30 sipas kohës sonë lokale, nëse meçet tjera paraprake nuk marrin më shumë kohë.

Shiko meçin- LIVE

Shiko meçin- LIVE