LajmeShqipëriTë fundit

Emrat e 23 shqipëtarëve që u shuan nga tërmeti

Tragjedia që përfshiu sot Shqipërinë shkaktoi humbje jetësh njerëzore.

Deri tani raportohen 23 të vdekur dhe mëse 600 njerëz të plagosur në Durrës, Thumanë dhe Kurbin.

Të ndjerët janë:

Diena Meçaj 30 vjeçe, së bashku me vajzën e saj 8-vjeçare Esiela e cila vdiq pak orë para saj Isa Abazi, 32 vjeç Shemsedin Abazi, 36 vjeç (vëllezërit nga Kosova) Kristian Reçi 24 vjeç (I riu i cili kishte vetëm dy ditë që kishte dalë nga burgu) Sardi Çuka dhe nëna e tij (nuk dihet identiteti) Evi Kardashi (Balerina në “Miramare” në Durrës)

Evi Kardashi

Sadete Lala Emilio Lala Ilir Lala (i paralizuar, në një familje me Sadeten) Drita Cakoni (15-vjeçarja që e kërkonte daja e saj me pasaportë në dorë) Bukurie Leka 70-vjeç Ersid Hoxholli 32-vjeç (ra nga ballloni në Mamurras) Erisa Cara Almir Cara Fatmira Cara Anthi Cara Sadajana Cara Stela Cara Hasan Cara (Të shtatë viktimat familjarë me njëri-tjetrin) Bajram Hajdarmataj (Kryekomisari dhe Pedagogu) Një i ri në Thumanë (ende i paidentifikuar)