Kryesore

Edhe Hungaria vendos masa të reja për shtetasit e Serbisë, nga e mërkurja udhëtarët obligohen për testim PCR dhe të karantinohen

Pas Greqisë dhe Kroacisë tani masa të reja për shtetasit serb ka vendosur edhe Hungaria përcjell Ministria e Lajmeve.

Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve nga virui Covid-19, shteti hungarez ka vendor që të vendos masa të reja për hungarezët si dhe për shtetasit e huaj që hyjnë në Hungari.

Sipas këtyre masave, të gjithë pasagjerët që vijnë nga vendet e shënuara si zonë “e verdhë” dhe “e kuqe”, do të duhet të kalojnë një testim mjekësor dhe do të vendosen në karantinë, njoftoi sot shefja e kabinetit të kryeministres Viktora Orbana