Shqipëri

E FUNDIT/ Rikthehen sërish lëkundjet e tërmetit, ja epiqendra

Një tjetër tërmet është regjistruar pak minuta më parë me epiqendër në Mamurras.

Pas disa orësh qetësi që prej tërmetit 4.4 ballë i mbrëmjes së djeshme, lëkundjet janë ndjerë sot në orën 16:55 rreth 15 kilometra nga Mamurrasi dhe 32 kilometra nga Tirana.

Ky tërmet ka qenë i vogël, 2.5 ballë i shkallës rihter, dhe konsiderohet si pasgoditje e tërmetit të madh të së shtunës./newsbomb