BoksSporti

E djathta e ‘hekurt’ e Seferit e mbyll meçin me fitore

Para pak çastesh ka përfunduar meçi i zjarrtë ndërmjet Nuri Seferit dhe boksierit me nënshtetësi gjermane Rashidit.

Seferi gjatë gjithë kohës e dominoi ndeshje duke u tregua mjaft luftëtar ndaj gjermanit.

Pas numërimit të goditjeve nga juria prezent, Nuri arriti ta mposht Rashidin.