SportiTenis

Djokoviq eliminohet nga Australian Open

Tenisti serb, Novak Djokoviq është eliminuar nga Australian Open në gjysmëfinale.

Numri një në ranglistën e ATP-së, u mposht 3:1 në sete ndaj Jannik Sinner, shkruan Indeksonline

Dy setet e para, italiani e nisi mrekullit duke fituar me rezultatet 1:6 dhe 2:6, kurse në setin e tretë fitoi tenisti serb me rezultatin 7:6.

Seti i fundit zgjati 53 minuta dhe i takoi lehtësisht italianit, Sinner me rezultatin 3:6.