Lajme

Dalin emrat e kabinetit qeveritar Hoti (emrat)

Në kohën kur thuhet se LDK-AAK-Nisma dhe minoritetet janë pajtuar për marrëveshjen për bashëqeverisje, kanë dalë edhe emrat për ministra, raporton Klan Kosova, transmeton Ministria Lajmeve.

Lidhja Demokratike e Kosovës mund t’i ketë këta ministra: Anton Quni, Besian Mustafa, Arban Abrashi, Lumir Abdixhiku, Armend Zemaj, Vlira Dumoshi. Poashtu pritet të rikthehet në MPB Agim Veliu i shkarkuar nga ana e Albin Kurtit.

Hykmete Bajrami do të jetë zëvendëskryeministër, transmeton Gazeta Blic.